Akumulátorové vrtací a sekací kladivo STANLEY FATMAX

Vrtací kladivo je ideální nástroj pro vrtání do betonu, železobetonu a kamene. Kombinovaná vrtací kladiva navíc umožňují i sekání, které využijete pro sekání drážek pro kabely, odstranění starých obkladů a dlažby. Oproti příklepové vrtačce má vrtací kladivo výrazně vyšší energii rázu a vrtání do betonu je tak výrazně snadnější.

Pokud vrtáte do betonu větší počet děr a zvláště pokud vrtáte například do stropu, je vrtací kladivo nenahraditelným pomocníkem, který ušetří spoustu fyzické námahy. Na kladivo se nesmí tlačit, důvodem je pneumaticko-mechanický příklep, který má nejvyšší účinnost bez přítlaku.

Akumulátorová vrtací kladiva si v posledních letech získávají vyšší oblibu z důvodu snadné manipulace, zvláště při práci na místech, kde není k dispozici připojení do elektrické sítě nebo je třeba složitě natahovat prodlužovací kabely, jako je například na stavbách, při vrtání na balkoně, ve sklepě nebo obecně při instalatérských a opravárenských pracích, kde řemeslník potřebuje rychle odvést práci. V reálných podmínkách je často třeba vyvrtat pouze pár otvorů a samotné natahování kabelů je zbytečné a komplikované. Právě lehká kombinovaná kladiva nabízí velkou univerzálnost použití od vrtání bez příklepu po vrtání s výkonným pneumaticko-mechanickým příklepem nebo sekání, a přitom nezaberou prostor a jejich hmotnost se výrazně neliší od běžné vrtačky.

STANLEY FATMAX v tomto roce přichází s novinkou v sortimentu akumulátorových kombinovaných kladiv. Kompaktní akumulátorové kombinované vrtací a sekací kladivo FMCD900 v atraktivní cenové relaci je k dispozici v několika variantách, bez akumulátoru, s jedním akumulátorem a se dvěma akumulátory.

Bezuhlíkové kombinované akumulátorové vrtací a sekací kladivo SDS-plus 18 V FMCD900 s akumulátory 4,0 Ah Li-ion, rychlonabíječkou 2 A a úložnou brašnou nabízí vše, co je potřeba pro vrtání do betonu. Specifikace: Pravý/levý chod, přepínání funkce: vrtání / vrtání s příklepem / sekání, ukazatel stavu nabití akumulátoru na přístroji, nastavitelná boční rukojeť, hloubkový doraz, úderová energie (EPTA) 1,4 Joule, volnoběžné otáčky 0–1600 ot./min., počet úderů naprázdno 0–4200 úderů/min., max. průměr vrtaného otvoru – beton/dřevo/kov 20/30/13 mm, součástí je boční rukojeť a hloubkový doraz, celková hmotnost kladiva včetně akumulátoru 4,0 Ah je pouze 2,8 kg. Tento model je součástí rodiny STANLEY FATMAX 18 V, je tedy možné sdílet jeden akumulátor a nabíječku pro více strojů a ušetřit tak pořizovací náklady. Tento model je k dispozici v několika variantách – holý stroj bez akumulátoru a nabíječky FMCD900B v cenové relaci kolem 4000 Kč s DPH, verze s jedním akumulátorem 4,0 Ah v cenové relaci kolem 6000 Kč s DPH a nabíječkou FMCD900M1S a verze se dvěma akumulátory 4,0 Ah a nabíječkou FMCD900M2S v cenové relaci kolem 7500 Kč s DPH.