Svépomocí si postavit dům, zrekonstruovat byt nebo zrenovovat zahradu je snem mnoha mužů. Patříte mezi ně a rádi si stavební práce i přes to, že nejsou nejjednodušší děláte sami? Díky moderní technice si mnoho činností můžete usnadnit.

Dnešní stavební technologie využívají stavební směsi prakticky při všech činnostech, přičemž nabídka sortimentu stavebních směsí je natolik široká, že bez stavebního míchadla se na stavbě neobejdete. Pokud v historii byla základem na stavbě velká míchačka, dnes je to stavební míchadlo.

Výkonné stavební míchadlo pro míchání sypkých směsí, ušlechtilých malt, pytlového betonu, stěrek, omítek, barev, disperzí, lepidel a tmelů bude vaším ideálním pomocníkem při každodenních stavebních činnostech. Díky stavebnímu míchadlu budete mít rychle připravenou směs s rovnoměrnou konzistencí a optimální strukturou a uspoříte nejen čas ale i fyzickou námahu. Nesprávné namíchání směsí často přispívá ke vzniku následných vad stavby a budoucím nákladům. Použitím kvalitního stavebního míchadla nežádoucím chybám můžete snadno předejít.
Možná si říkáte si, že na míchání je dostatečná vrtačka s míchací metlou. Na míchání řídkých barev je výkon vrtačky dostatečný, ale pro míchání hustých směsí je krouticí moment vrtačky nízký a převodovka na toto zatížení není stavěná. Velmi snadno tak může dojít k poškození vrtačky. Míchadla jsou konstruována pro větší zatížení, mají výrazně robustnější převodovku a zpřevodování pro vysoký krouticí moment. Navíc ergonomie práce s vrtačkou a míchadlem je na první pohled hodně odlišná. Díky dlouhé metle u stavebního míchadla se nemusíte ohýbat.

Každý materiál je jiný a vyžaduje tak správnou rychlost míchání. Jeden je třeba míchat vysokou rychlostí, druhý zase opačně. Pozvolný rozběh a dvoustupňová celokovová převodovka na stavebním míchadle zaručí pohodlnou a spolehlivou přípravu všech typů směsí, které vždy budou dokonale smíchané, díky pozvolnému rozběhu se nestane, že by došlo k vylití směsi z kýble ven. Pomalejší rychlost nabízí vyšší krouticí moment, který potřebujete pro rozmíchání hustých sypkých stavebních směsí s příměsí drceného kameniva. Vyšší rychlost oceníte pro míchání řídkých směsí a barev.

Komplikace mohou také nastat při míchání pod časovým stresem. Nedostatečný čas věnovaný míchání může ohrozit výsledek. Díky robustní třmenové vícekomponentní ergonomické rukojeti, která zvyšuje komfort držení, nebudete mít pocit, že chcete mít tuhle těžkou práci rychle za sebou. Délka metly míchadla je koncipována tak, abyste se nemuseli zbytečně ohýbat.

Profesionální míchadlo STANLEY FATMAX FME190 výborně poslouží stavařům i drobným řemeslníkům. Elektromotor s příkonem 1600 W má dostatečný výkon i na míchání hustých stavebních směsí nebo lepícího materiálu. S barvou si samozřejmě poradí snadno. Maximální krouticí moment na první převodový stupeň je 80 Nm. Má pozvolný rozběh, a otáčky na první převodový stupeň v rozmezí 180 – 460 / na druhý stupeň 300 – 750 ot./min. Součástí dodávky je profesionální výkonná míchací metla s průměrem 140 milimetrů. Upínací matice má standardní závit M14, na který pasuje většina příslušenství pro elektrická míchadla. Regulace otáček je plynulá a s pomalým spuštěním tak snadno dosáhnete optimálního promíchání. Úchop je dostatečně široký a navíc potažen měkkým materiálem, který tlumí vibrace a zvyšuje komfort. Hmotnost 6,3 Kg patří mezi vyšší, odpovídá ale kvalitě, vyšší robustnosti míchadla a vyššímu výkonu. Každý majitel určitě ocení velkou flexibilitu v podobě čtyři metry dlouhého napájecího kabelu s odolným pryžovým pláštěm.

 

 

FME190 Stavební míchadlo STANLEY FATMAX 1600W, míchací metla Ø 140 x 600 mm, 2 rychlosti

– Výkonné dvourychlostní stavební míchadlo pro míchání sypkých stavebních smesí, ušlechtilých malt, pytlového betonu, omítek, barev, lepidel a tmelů

– Dvoustupňová celokovová převodovka

– Třmenové vícekomponentní ergonomické rukojeti s pryžovým překrytím pro zvýšený komfort uživatele

– Pozvolný rozběh

– Kabel 4 m s odolným pryžovým pláštěm

– Rozsah dodávky: míchací metla

 

 

Více informací